Tip na Jarní výlet do Bulharska – Stara planina

Stara planina je známé více než 500 kilometrů rozsáhlé pohoří, které se táhne celým středem Bulharska a z malé části zasahuje i do sousedního státu Srbska.

Tato nádherná horská oblast ohromí svou krásou především v Jarních měsících, kdy je nejstabilnější podnebí na návštěvu této až 2376 m.n.m. vysoké oblasti jejíž vrchol nese jméno po slavném bulharském básníkovi, novináři, revolucionáři a národním hrdinovi Christo Botevovi, Botev. Celá oblast má ještě další 3 vrcholy Vezhen (2198 m), Kom (2016 m) a Midžur (2169 m), který je zároveň nejvyšší horou Srbska.

Pokud byste plánovali výlet do této oblasti doporučujeme dojet do podhorského města Gabrovo, ze kterého se dostanete autobusovou dopravou vzhůru přes průsmyk Šipka až do Údolí růží.

Z růžového údolí můžete započít svou výletní cestu po horské oblasti, cesty jsou velmi dobře značeny a mapku můžete zakoupit v podhorském městě Gabrovo, které je vzdáleno jen pár kilometrů.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>