Bulharsko v zimě – Borovec

Na severním svahu pohoří Ria mezi starými borovicovými lesy a pouze hodinu a čtvrt jízdy autem od hlavního města Sofie se nachází největší a nejznámější bulharské lyžařské středisko Borovec. V létě klidné a zajímavé místo pro pěší turistiku, v zimě oblíbená destinace pro milovníky zimních sportů.

Borovec je vzdálený 73 km od Sofie, 10 km od výchozího města Samokov.  Je situován 1350 metrů nad mořem na úpatí nejvyššího vrcholu severní strany pohoří Rila, Mussaly (2925 m).  Hory mají alpský charakter. Sněhová pokrývka leží na svazích od listopadu až do května. Lyžařská sezóna trvá od 15. prosince do 15. května.

Borovec představuje moderní lyžařské středisko s luxusními hotely, rodinnými penziony, obchody, bary a restauracemi. Lyžaři zde mají k dispozici více než 58 km značených sjezdovek a běžeckých tratí. Nadmořská výška sjezdovek se pohybuje od 1350 do 2560 metrů. Toto vyhlášené středisko propojuje několik menších ski areálů: Sitnjakovo, Martinovi barak, Jastrebec a Markudjik.

Borovec poskytuje optimální lyžařské podmínky nejen začátečníkům ale i přípravě profesionálů. V minulosti se zde dvakrát konal světový pohár v alpském lyžování. Borovec je skvělým místem, kde začít s výukou lyžování nebo snowboardingu. Přes 200 lyžařských instruktorů včetně bývalých profesionálních lyžařů Vám pomůže rozvíjet či zdokonalovat Vaše dovednosti.

Najdete zde kvalitní zázemí pro lyžování, noční lyžování, snowboarding, běžecké lyžování, biatlon atd. Oblíbený je také Borosport Snow Park. Před sezonou 2014/2015 došlo k rozsáhlým investicím pro zkvalitnění lyžařských podmínek. Přikoupen byl zejména velký počet zařízení na výrobu sněhu.

Borovec v sobě snoubí klid a pohodu pro rodiny s dětmi.  V penzionech a restauracích máte při konání tradičních večerů s živou hudbou jedinečnou příležitost ochutnat místní pokrmy a vyhlášené kulinářské speciality. Na druhou stranu je Borovec i oblíbeným místem pro svůj pestrý noční život. Mnoho restaurací, barů, diskoték zaručuje zábavu až do ranních hodin a navíc za přátelské ceny.

Kvalitní lyžařské podmínky, moderní zázemí, krásná příroda, bulharská pohostinnost a příjemné ceny jsou zárukou, že se budete chtít do Bulharska stále vracet.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>