Cestou, necestou do Bulharska a zpět

Tak jsem zas jednou brouzdal po internetu a hledal jsem si další tipy, jak se co nejrychleji a nejlevněji dostat do Bulharska. Vlak jsem zamítl ihned, nerad bych jel do Bulharska několik dní (1,5dne je minimum a cena je cca 3700/osoba zpáteční, vč lůžka, bez kterého to nepřežijete). Autobus je sice o něco rychlejší, v Sofii můžete být při dobrých podmínkách asi za 22h a u moře asi za 24, pokud dopravci mluví pravdu. Nemám odvahu to zkoušet, takže volím klasicky auto. Letadlo je fajn, protože Vás z letiště k hotelu přivezeme transferem, ale zase nemůžete cestovat a užívat si Eurotrip případně projet celé pobřeží. Což já osobně upřednostňuji.

Cestu tedy plánuji jednoduše. Výjezd z Čech, pak Slovensko (Bratislava), Maďarsko (Budapešť), následuje Srbsko (prý mají nové a dobré dálnice) a nakonec Bulharsko, skrz Sofii a celou zemi až do přímořského Burgasu s konečnými 30km až k hotelu Stanny Court na pobřeží. Proč se ubytuji tam, když můžu kdekoli v jiných našich hotelích? Protože dle tipů dřívějších cestovatelů, je to stejně nejlepší lokalita s dobrou dostupností kamkoli.

Důležité tedy je, kolik mě celá ta cesta bude stát. V následujících několika dnech se pokusím přinést co nejvíce informací, ohledně dopravní sítě. Poplatků, cen paliv a všeho potřebného, co by se na cestě mohlo hodit. Něco málo již máme, proto se nechte překvapit, jak to nakonec dopadne. :)

Zdravím cestovatele… Jiří

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>