Delfinárium ve Varně

Cestou na sever Bulharska nemůžete minout jedno z největších měst v Bulharsku – Varnu. Jedná se o přístavní město, přes které musíte projet, pokud chcete jet po pobřeží od jihu k severu či naopak. První pohled na město jsem měl v odpoledních hodinách, kdy slunce bylo ještě stále dostatečně vysoko a dost mě uchvátilo. Přijeli jsme z jihu po dálnici. Horizont na kopci nám odkryl skoro celé město a příjezd přes velmi dlouhý most nám umožnil si vše pěkně prohlédnout. Na pravé straně vidíte moře i obrovské jeřáby přístavu, na levé pak samotné město.

Cesta k delfináriu je velmi dobře značena. Skoro na každé křižovatce visí dopravní cedule se směrem k delfináriu. I bez navigace jsem už od příjezdu do města věděl, kam jet a kupodivu jsme se ani neztratili. Město při bližším pohledu nevypadá tak dobře jako z dálky při příjezdu, ale není se čeho bát.

Delfinárium je umístěno v parku ve středu města, nedaleko od moře. Stihli jsme odpolední představení, které začínalo v 15:30. Představení trvá 40min, ale bavilo nás od začátku do konce. Nejedná se jen o atrakci pro děti. V hledišti jich bylo sice požehnaně, ale i na rodičovském doprovodu bylo vidět nadšení a zájem o vše, co se dělo.

Trenérů je několik a plavou společně s delfíny.

Trenérů je několik a plavou společně s delfíny.

Představení probíhá v hale s bazénem uprostřed a sedadly ze tří stran do tvaru písmene „U“, čtvrtá strana je zázemí pro vystupující. Před začátkem vystoupila trenérka a uvaděčka, která moderuje celé představení ve dvou jazycích najednou. Nejprve v Bulharském jazyce a následně vše zopakuje v Anglickém, takže není problém porozumět. Show je doprovázena i hudebně a tvoří tak skvělý zážitek.

Delfíni předvádějí nejrůznější kousky, dokonce jsou do vystoupení zataženi kromě cvičitelů i diváci při házení míče delfínům nebo jízdy ve člunu tlačeném delfíny.

DSC_0227DSC_0222DSC_0230DSC_0255

I když se sebou nebudete mít děti, toto vystoupení stojí za zhlédnutí. Ceník na show lze platit v Leva i Eurech. Na zdi je dokonce vyvěšen i v Českém jazyce. V Delfináriu je množství suvenýrů, které si můžete zakoupit – pamětní mince, plyšácí, DVD nahrávky celé show.

Po celém představení určitě projděte ještě i park, ze kterého je přímý výhled na moře. V parku jsme potkali větší množství běžců, prodejců čehokoli. Park je velmi pěkně udržovaný, rostou v něm i cizokrajné rostliny a občas můžete projít i kolem velmi zajímavých budov v románském stylu.

Parkování se bát nemusíte, do Bulharska ještě nedorazily modré zóny a ve většině míst ani parkovací automaty (platil jsem jen ve starém Nessebaru, abychom nemuseli pěšky přes most – 1h=2Lev). Parkování je možné přímo před delfináriem v parku bez poplatku.

Kontakt:

Festa Delfinarium
Primorski Park
Mestnost Saltanat 2
9010 Varna, Bulgaria
tel:  00359 / 523 021 99
E-mail: delfin@festa.bg
GPS: +43° 12′ 44.25″, +27° 56′ 38.34″

Ceník naleznete i v ČJ

Ceník naleznete i v ČJ

Přeji příjemnou zábavu a budu se těšit na Vaše reakce.

Jiří

  1. Pingback: Kaliakra – pevnost kdysi, pevnost dnes | Bulharsko Dovolená

  2. Pingback: Sinemorets z koňského hřbetu | Bulharsko Dovolená

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>