Do Bulharska po kolejích

Mnozí lidé se vypraví do Bulharska letadlem či vlakem. My jsme zvolili jinou variantu, a to cestu vlakem.

Cesta vlakem má své výhody i nevýhody. Mezi nevýhody patří například menší prostorové možnosti, delší doba cesty a sdílení kupé s cizími lidmi. To se však může stát i výhodou během seznamování v průběhu cesty, čímž získáte nové přátele. Výhodou je také možnost kochat se krajinou bez vyrušování a odpustíte si také stres a nevolnost, který doprovází cestu autem či letadlem.

Vyjížděli jsme z Pardubic a poté vlak pokračoval přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko. Během cesty přes Rumunsko uvidíte i stinné stránky tamního života, jako chudinské slumy podél trati. Bulharsko nabízí spoustu míst pro příjemné strávení dovolené. Jsou zde letoviska jako Nesserbar nebo Slunečné pobřeží. Pro naši dovolenou jsme dali přednost menšímu hotelu v ne tak velkém letovisku. Naše cesta vlakem skončila v Burgasu, odkud nás odvezl minibus do Sozopolu, kde jsme byli ubytovaní.

Sozopol je turistické město. Hlavní třída ožívá v odpoledních hodinách a je tu rušno až do jedné či dvou hodin ráno. Naleznete tu různé krámky se suvenýry, občerstvením, restaurace a mnoho dalších zajímavých podniků. V restauracích můžete ochutnat různé místní speciality, čerstvé ryby, nebo si můžete dát kebab u stánku na ulici. Pláže v Sozopolu jsou písečné, vyhnete se tedy bolestivému klopýtání na kamenech a nemusíte si brát boty do vody. Moře je zde místy tajemné, a to díky mnoha mělčinám, které se v něm nacházejí. Chvíli jdete a vodu máte po pás, pak musíte začít plavat a po pár metrech s překvapením zjistíte, že opět dosáhnete na dno.

Cestovní kanceláře nabízí různé výlety. My jsme si zvolili výlet lodí s ukázkou lovu škeblí. Tento výlet bych spíše doporučila lidem, kteří mají rádi pivo, sluníčko a nevadí jim trávit den na ostrově bez stínu a při vysokých teplotách. Lidé se také často vydávají taxíkem do Istanbulu, který odtud není zase tak moc daleko.

Bulharsko je velice krásná a zajímavá země. Můžete tu obdivovat rozdílnou kulturu a přírodu. Je to vhodné místo pro dovolenou s dětmi, i pro dobrodružnější cesty.

Veronika H.

  1. Sněžanka Guberská Odpověď

    Dobrý den všem tady, zdravím z Bulharska, z městečka Carevo na jihu, provozuji rodinný penzion těsně u moře, pokud plánujete dovolenou na rok 2015, bude vás i víc a nebo jste 2 i 3 rodiny či parta přátel nebo kamarádů, ráda vás uvidím a ubytuji. Moře teplé, čisté a klidné, hlavně v průběhu června-července-srpna. Carevo má všechno, co je potřeba mít po ruce, spoustu obchodů, banka, pošta, bankomat i menší supermarket, kde je skutečně levně. Pokud budete mít chviličku, koukněte se i na můj web: http://snezanka.webnode.cz/. Přeji příjemný konec roku 2014 a krásnou sezónu 2015. Sněžanka.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>