Medový festival ve Varně

Festival medu probíhá ve Varně od 8.4.do 17.4. 2015. Jedná se o 15. specializovanou výstavu medu a včelích produktů ve městě. Festival se koná na tradičním místě –  v blízkosti hlavního vchodu do mořského parku. Výrobci medu a včelích produktů z celé země tady vystavují své produkty. V letošním roce je jich přihlášeno 25. Prezentovat se mohou pouze registrovaní včelaři s certifikátem kvality svého medu. Každý návštěvník může ochutnat a dozvědět se něco vlastnostech tohoto sladkéh o elixíru a dalších včelích produktů, jako je například propolis, včelí vosk nebo květový pyl. Ochutnávku jsme podstoupily a med chutnal opravdu báječně. Žádné cukrové lepidlo z marketu, ale nejrůznější škála chutí od známého lipového medu, přes levandulový, lesní, akátový či koriandrový.

 Med v bulharsku

Cílem festivalu je med ze včelínů dostat k místním obyvatelům přímo, bez zprostředkovatelů a umožnit přímé setkání mezi včelaři a konzumenty medu.

Tyto výstavy medu a včelích produktů se konají třikrát do roka, na jaře v létě a na podzim.

Veris

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>