Nejpřitažlivější místa Slunečného pobřeží

Bulharské slunečné pobřeží se nachází přibližně 35 kilometrů severně od čtvrtého největšího města, Burgasu, v okolí městečka Nessebar. Jedná se o jedno z turisticky nejpopulárnějších letovisek v zemi a i celkově u Černého moře, když sestává z téměř 900 hotelů, které během letní sezóny pojmou stovky tisíc návštěvníků z celého světa, v současné době zejména Britů, Irů, Skandinávců a Holanďanů.

Co na Slunečném pobřeží podniknout?

V poslední době zažívá toto letovisko velký boom, když spolu se zvyšujícím se počtem návštěvníků jde ruku v ruce i růst počtu zábavních či kulturních atrakcí. V místním Lunaparku si tak turisté mohou vychutnat jízdu po horské dráze, na vysokém řetízkovém kolotoči apod. Hrací automaty online nabízí příležitost vyzkoušet své štěstí příznivcům hazardu, mezinárodní festival Zlatý Orfeus naopak dává možnost vyniknout zpěvákům populární hudby z celého světa a posluchačům naopak poslechnout si i méně známe hudební interprety.

Další možnosti a aktivity

Kromě shora zmiňovaných aktivit se však na Slunečném pobřeží konají (zejména během letních měsíců) i další události, jako například folklórní festivaly a sešlosti, módní přehlídky, dovednostní soutěže apod. Eventuálně mohou turisté vyzkoušet též kasino online a objevit úplně jiný druh trávení volného času a možnost si při trávení volného času třeba i trochu přivydělat. Jinými slovy, na Slunečném pobřeží se rozhodně nudit nebudete, a to ať přijede prakticky v kterémkoliv ročním období.

Jak se na Slunečné pobřeží dopravit?

Ideálním způsobem je využít letecké dopravy, a to na nedaleká letiště v Burgasu či Varně, kam během sezony létají i nízkonákladové aerolinky. Samozřejmostí je pak možnost autobusové dopravy, která však pro tuzemské turisty může být poměrně zdlouhavá a náročná. Letovisko kromě toho nabízí možnost poměrně kvalitního spojení prakticky se všemi velkými bulharskými městy.

Veronika P.

  1. Sněžanka Guberská Odpověď

    Dobrý den všem tady, zdravím z Bulharska, z městečka Carevo na jihu, provozuji rodinný penzion těsně u moře, pokud plánujete dovolenou na rok 2015, bude vás i víc a nebo jste 2 i 3 rodiny či parta přátel nebo kamarádů, ráda vás uvidím a ubytuji. Moře teplé, čisté a klidné, hlavně v průběhu června-července-srpna. Carevo má všechno, co je potřeba mít po ruce, spoustu obchodů, banka, pošta, bankomat i menší supermarket, kde je skutečně levně. Pokud budete mít chviličku, koukněte se i na můj web: http://snezanka.webnode.cz/. Přeji příjemný konec roku 2014 a krásnou sezónu 2015. Sněžanka.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>