Nessebar – Bulharsko

Nessebar – nejznámější historické město na bulharském pobřeží Černého moře, zapsané v seznamu UNESCO, leží 35km severně od Burgasu. Staré jádro města se nachází na poloostrově, který je s pevninou spojen jen úzkou šíjí.

U vchodu do starého města vás uvítá dřevěný větrný mlýn. Toto 3000 let staré město bylo původně thráckým sídlem, známým pod názvem Menebria. Na začátku 6. století se stalo řeckou kolonií. Ruiny města, jež se datují většinou do helénistické doby, tvoří akropole, Apollónům chrám, tržiště a zbytky thráckého opevnění.

Ve staré části Nessebaru je možné se procházet uličkami a obdivovat antické i středověké památky. Zajímavé jsou zejména kostely a kláštery různých církví. Dříve se městečku říkalo „město čtyřiceti kostelů“. Typické jsou domky s dřevěným patrem vysunutým do ulice. Obdivovat zde můžete i hradby či termální lázně z byzantské doby. Na okraji starého města stojí unikátní dřevěný větrný mlýn.

Celé hodiny můžete brouzdat klikatými uličkami, kolem kamenných a dřevených domů a zahrádek osázených fíkovníky a révovým vínem, prohlížet si v nesčetných galeriích obrazy, keramiku a další umělecké předměty.Romantiku večerních procházek či posezení v kavárničce může vystřídat bujaré veselí v některém z četných barů či diskoték, kterých je v okolí mnoho na výběr.

Město, které stojí za návštěvu!

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>