Pohoří Strandža – jedna z prvních návštěv v Bulharsku

Jakmile se dostanete do Careva, stojí za to strávit den dále od pláže, hluboko v Stradzha Mountain – rozkládající se v jihovýchodě Bulharska a v severní části Turecka. Nejvyšší horou je Mahya dagi (1031m n. m. je nejvyšší horou v evropské části Turecka). Pohoří bylo prohlášena za přírodní park v roce 1995 (ve skutečnosti je největší v Bulharsku) a je jedním z nejméně prozkoumaných v Bulharsku, což vysvětluje jeho bohatství volně žijících živočichů. Pohoří má také mnoho jeskyní (zvláště v jeho západní části), stopy dávných civilizací (jako je kamenné postavy, slunečné disky vytesané do kamene, hradby, svatyně, atd.). Vesnice v horách jsou také unikátní z hlediska ducha a architektury. Dvě takové autentické vesnice na jihozápad od Careva na cestě do Malko Turnovo jsou Kolodovo (22 km od Careva) a Bulgari (17 km). Obec Bulgari je zvláště slavný díky jejím ‚nestinarski‘ tancům (tančení na žhavých uhlících), které se konáu příležitosti veletrhů obce nebo o svátcích, jako je den  St Constantina a Elena 21. května. Dvě přírodní rezervace, Silkosiya a Tisovitsa, které spadají do hranice přírodního parku Strandža, lze nalézt na jih a na západ od Bulgari. Dalším lákadlem v okolí je vesnice Gradishte kde byly objeveny thrácké valy.

Zdroj: naše cesty / mapa – wikipedia

  1. Sněžanka Guberská Odpověď

    Dobrý den všem tady, zdravím z Bulharska, z městečka Carevo na jihu, provozuji rodinný penzion těsně u moře, pohoří Strandža mám skutečně za rohem :-), pokud plánujete dovolenou na rok 2015, bude vás i víc a nebo jste 2 i 3 rodiny či parta přátel nebo kamarádů, ráda vás uvidím a ubytuji. Moře teplé, čisté a klidné, hlavně v průběhu června-července-srpna. Carevo má všechno, co je potřeba mít po ruce, spoustu obchodů, banka, pošta, bankomat i menší supermarket, kde je skutečně levně. Pokud budete mít chviličku, koukněte se i na můj web: http://snezanka.webnode.cz/. Přeji příjemný konec roku 2014 a krásnou sezónu 2015. Sněžanka.

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>