Setkání s bulharskou banicou

Banica je tradiční slané pečivo známé po celém Bulharsku . Základ tvoří speciální listové těsto – kori, balkánský sýr – sirene a v některých případech i vejce. Je to oblíbená snídaně většiny bulharů. A jako v každém bulharském městě i ve Varně, je množství nejrůznějších „baničáren“ – obchodů s banicou.

 

Již od časných ranních hodin se line ulicemi vůně čerstvě upečené a křupavé banice. Velmi dobrá je i studená, ale tady pozor. Pokud mají v nějakém stánku či obchodě přebytek banic ještě po obědě, musíte být obezřetní, v mnoha případech se  jedná o takzvanou „plovoucí banicu“, to jest banica plovoucí v oleji. Tenhle případ jsme zažily v jedné baničárně blízko od autobusového nádraží….zakousnete se, a místo slin vám po bradě začne stékat olej. Další zákeřností  pozdního pečiva je možnost, že je naplněno již postarším sirene, ten na rozdíl od našeho krále sýrů časem nezraje, ale jednoduše se kazí, zvláště pak v letních horkých měsících.

 

Pokud, ale vyrážíte do Bulharska, nedejte se  odradit a banicu rozhodně vyzkoušejte. Vyzbrojeni těmito informacemi určitě uspějete. Nejlepší doporučení každé baničárny, je „živá reklama“, to je hrozen lidí tísnících se před stánkem.

 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>