Vypůjčená Vnoučata

vypůjčená vnoučata Nemůžete vše vlastnit, ale můžete si skoro vše půjčit, to platí i zde v Bulharsku. Ve městě Gabrovo, ve středním Bulharsku se rozjel opravdu originální projekt s názvem:

„Vemte mě na vesnici.“

 

Zúčastnit se mohou děti a mladí lidé z celého Bulharska. O co jde? V tomto období organizátoři začínají přijímat žádosti od uchazečů, kteří chtějí žít několik dní u „vypůjčených prarodičů“ na venkově.

 

V období letních prázdnin si takzvaná „vypůjčená vnoučata“ budou moci vyzkoušet několik dní pravý vesnický život, zapojit se do činností v domácnosti, starat se o domácí zvířata a dozvědět se více o lidových tradicích, zapomenutých řemeslech a zvycích, které se předávají dalším generacím.

vypůjčená vnoučata2Vyzkouší si podojit kozu, zpracovat ovčí vlnu nebo třeba upéci něco dobrého a to vše s pomocí vypůjčených babiček a dědečků, kteří jsou připraveni se o děti postarat.

 

Iniciativa se koná již třetí rok po sobě, staří lidé ze sedmi Gabrovských vesnic přivítají děti, které přijedou na 5 dní žít na venkov daleko od města. Bulharské děti tak mohou zažít opravdové dobrodružství a to bez klávesnice či tabletu.

Veris

 

Zanechat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>